پارچه لمه

نمونه بلوز زنانه دوخته شده با پارچه لمه

آیا در مورد پارچه لمه اطلاعاتی دارید؟

پارچه لمه که اخیراً بانوان محترم ایرانی بسیار آن را در بازار جستجو می کنند و خریدار عمده این نوع پارچه محسوب می شوند. پارچه ای است که برای لباس مجلسی ، شب و مهمانی کاربرد دارد. پارچه لمه ، پارچه ای است که برای دوختن پیراهن های بلند زنانه که به آنها ماکسی گفته می شود مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع پارچه همچنین برای دوختن بلوز زنانه مجلسی و پیراهن های کوتاه زنانه نیز کاربرد دارد. چون این پارچه بیشتر برای لباس مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد اغلب برای تمامی فصول قابل استفاده بانوان محترم ایرانی می باشد. ولی باید به این نکته دقت کرد که پارچه مورد نظر نازک و لخت است از آنجایی که این پارچه حالت لختی دارد در نتیجه زیاد چروک نمی شود و بیشتر اوقات می توانید در تار و پود این پارچه تار و پودی از الیاف طلایی یا نقره ای رنگ را ببینید. همچنین می شود به طور قطع گفت که این نوع پارچه از لطافت خاصی برخوردار است. بیشتر پارچه های لمه ای که در بازار یافت می شود پارچه لمه طلایی رنگ ، نقره ای رنگ و مشکی رنگ هست اما می توان این نوع پارچه در رنگهای دیگر نیز در بازار پارچه فروشان پیدا کرد. معمولا در دوختن این نوع پارچه برای لباسهای مجلسی از آستر استفاده نمی شود و به تنهایی قابل استفاده است.از دیگر ویژگیهای پارچه لمه ، می توان به خاصیت کشسانی و بافت ظریف آن اشاره کرد. می توان گفت دوزندگان و همینطور طراحان لباس از پارچه لمه به عنوان پارچه اصلی لباس شب و همچنین تلفیقی از این نوع پارچه به همراه پارچه دیگری استفاده می کنند. با توجه به اینکه امروزه این جنس پارچه مصرف کنندگان زیادی را به خود اختصاص داده است شما می توانید انواع مختلفی از لباسهای مجلسی با طرح های گوناگون را در بوتیک های فروش لباس مجلسی پیدا کنید. خواننده محترم به یاد داشته باشید اگر به دنبال درخشش در یک مهمانی خاص هستید استفاده از لباسی که با این پارچه دوخته شده است می تواند زرق و برق چشمگیری را نصیب شما گرداند و می توانید به عنوان لباس شب از آن استفاده کنید. این پارچه ها را بر اساس جنس بکار رفته در آنها هم بصورت گرانقیمت و هم ارزان قیمت می توان در بازار پیدا کرد. نوع خاصی از پارچه لمه وجود دارد به نام لمه شنی که از زیبایی و جذابیت و زرق و برق  خاصی  و چشمگیری برخوردار است و تار و پود الیاف به گونه ای است که گویی پارچه سطحی از شن است که آن را در رنگهای طلایی و نقره ای می توانید در بازار پیدا کنید. یکی از انواع پارچه های لمه ای که مورد استفاده مشتریان قرار می گیرد پارچه حریر لمه است که با تار و پودی طلایی یا نقره ای در بازار پیدا می شود این نوع پارچه تا حدودی نازک و بدن نما هست.

نمونه پارچه لمه طلایی
نمونه پارچه لمه طلایی
نمونه لباس مجلسی با پارچه لمه
نمونه لباس مجلسی
نمونه پارچه لمه نقره ای رنگ
نمونه پارچه لمه نقره ای رنگ

نکاتی در خصوص شستشو و نگهداری پارچه لمه

دقت کنید لباسی که با پارچه لمه دوخته شده است را با آب گرم نشویید برای شستشو از آب ولرم یا آب سرد استفاده کنید

توصیه می شود این لباس ها را با دست بشویید و در غیر اینصورت می توانید برای شستشوی مطمین و عمر بیشتر لباس آن را به نزدیکترین خشکشویی بسپارید.

برای اتوکشی دقت کنید گرمای اتوی شما خیلی زیاد نباشد. چون بعضی از پارچه های لمه دارای الیاف مصنوعی، میزان پلی استر بالایی دارند و احتمال سوختن پارچه وجود دارد. در صورتی که در این زمینه تجربه ای ندارید لباس خود را برای اتوکشی به خشکشویی بسپارید.

برای شستشو دقت کنید از مواد شوینده قوی استفاده نکنید و حتما از نرم کننده استفاده شود.

نمونه پارچه لمه قرمز رنگ
نمونه پارچه لمه قرمز رنگ
نمونه لباس مجلسی با پارچه لمه
نمونه لباس مجلسی با پارچه لمه

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *