پارچه گیپور و انواع مجلسی و گل برجسته کار شده

پارچه گیپور و انواع مشکی مجلسی

گیپور چیست؟

پارچه گیپور Guipure توری ضخیم است که طرح هایش به صورت برجسته بر روی زمینه پارچه قرار گرفته است و از شبکه ای از نخ ها یا الیاف طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده است. گیپور دارای الیاف پنبه و ابریشم است. طرح بر روی پارچه برودری شده ( برودری یک کلمه فرانسوی است، به دوختی گفته می شود که بعد از پایان کار پارچه حالت تور به نظر می آید )، موتیف دست نخورده باقی می ماند و به وسیله نخ ها به صورت دوخت بهم متصل می شوند. همچنین دور موتیف را می توان چید و آن ها را از یکدیگر جدا کرد و به عنوان تزیین روی پیراهن، بلوز و رومیزی اپلیکه دوزی کرد. از این پارچه برای دوخت لباس های ظریفی همچون لباس عروس و لباس مجلسی زنانه استفاده می شود. گیپور پارچه ایی است که از آن شکوهی شاهانه می بارد با اینکه به تنهایی کاربرد ندارد اما همچنان مغرور است. انواع پارچه گیپور مناسب برای مراسم نامزدی، عروسی و شب است.

پارچه گیپور ابی

لباس مجلسی گیپور

لباس گیپور و دانتل مجلسی با پارچه های ساتن، حریر و کرپ پرطرفدارترین طرح های لباس مجلسی هستند. پارچه گیپور مناسب همه سن ها و مراسم های رسمی و مهم می باشد. این نوع پارچه ها در عین ظاهری با وقار، بسیار خیره کننده و لوکس هستند و زیبایی و وقار خانم ها را نشان می دهند. بسیاری از خانم ها طرفدار لباس مجلسی کاملاً پوشیده هستند تا بتوانند آن ها را به راحتی در مراسم های عمومی هم بپوشند. برای اینکه لباس های کاملاً پوشیده حالت رسمی و مجلسی داشته باشند، استفاده از گیپور بهترین انتخاب است.

مدل لباس گیپور مجلسی

پارچه گیپور مجلسی

پارچه گیپور مجلسی

پارچه های گیپور مجلسی مدت زمان زیادی است که مورد توجه طراحان مد قرار گرفته اند و در دوخت اغلب مدل های لباس مجلسی از این پارچه ها استفاده می شود. مدل پارچه لباس مجلسی گیپور دخترانه و زنانه در انواع طرح های متنوع موجود است و شما می توانید از این مدل لباس ها در مهمانی ها و مجالس مختلف استفاده کنید و شیک پوش تر از همیشه به نظر برسید انواع پارچه گیپور مجلسی را میتوانید در این صفحه مشاهده کنید. 

پارچه گیپور مجلسی

گیپور مجلسی مشکی

پارچه گیپور مجلسی

انواع پارچه گیپور به همراه خصوصیات

گیپور، توری ضخیم است که طرح هایش به صورت برجسته بر روی زمینه پارچه قرار گرفته است و دارای الیاف پنبه و ابریشم است. از گیپور برای دوخت لباس‌های ظریفی همچون لباس عروس و لباس مجلسی زنانه استفاده می شود.

پارچه گیپور

گیپور در لباس مجلسی به عنوان پارچه اصلی لباس یا به عنوان بالاتنه به همراه دامنی با جنس‌های حریر، ساتن، اطلس یا ریون کاربرد دارد. طرح متفاوت و خاصی دارد و اگر شما تمایل دارید پارچه لباس تان خاص و متفاوت باشد بهتر است این مدل پارچه ها را برای لباس دوختن انتخاب نمایید تا ظاهر و تیپ شما متفاوت و جذاب تر از همیشه به نظر برسد.

پارچه گیپور بر روی هر پارچه دیگری که بنشیند زیبایی آن را دو چندان می کند. گل های درشت و بزرگی دارد که به شیوه ایی خاص به هم متصل هستند. به این گل های درشت اصطلاحا موتیف گفته می شود.

پارچه گیپور کار شده

پارچه دانتل و گیپور به هم شبیه هستند و در نوع بافت با هم تفاوت دارند.  دانتل در بستری از تور بافته می شود در حالی که در گیپور خبری از زمینه توری نیست و همانطور که گفته شد موتیف بافی داریم. انواع مدل گیپور به عنوان لباس های با ارزش و گران قیمت به حساب می آیند. ترکیب پارچه گیپور با ساتن انتخاب رایج و ایده آلی است. زمانی که گلهای گیپور بر بستر براق و نرم ساتن قرار می گیرند بر هر اندامی برازنده هستند و یا اینکه پیراهنی از گیپور داشته باشید.ترکیب گیپور با کرپ نیز انتخاب زیرکانه ایی است.

قیمت گیپور

گیپور دارای طرح های ساده و رنگی می باشد. انواع پارچه گیپور را می توان از فروشگاه های مختلفی خریداری کرد که در کار خرید و فروش پارچه های مجلسی هستند؛ این نوع  پارچه بیشتر برای لباس های مجلسی استفاده می شود.

قیمت پارچه گیپور در بازار متفاوت است و میتوان آن را در ابعاد و طرح های متنوعی تهیه کرد.  از انواع مدل گیپور میتوان مدل پارچه گیپور هریس  و گیپور پولکی را نام برد.

پارچه گیپور جدید پولکی

پارچه گیپور گل برجسته

گیپور گل برجسته از جلوه بسیار خاصی برخوردار می‌باشد. این پارچه در رنگ بندی های مختلفی وجود دارد  و از لحاظ رنگ بندی کلی پارچه درخشش و جذابیت خاصی دارد. پارچه گیپور از جمله پارچه‌هایی می‌باشد که می‌توان از آن برای دوخت انواع لباس‌های مجلسی و غیر مجلسی، کت و دامن، لباس راحتی استفاده نمود. معمولاً پارچه‌های گیپور، بسیار عامه‌ پسند‌ هستند و مورد استقبال بانوان قرار می‌گیرند. استفاده از پارچه گیپور در طراحی و دوخت لباس عروس، پیراهن‌‌ و بلوز مجلسی بسیار متداول می‌باشد.

پارچه گیپور مجلسی کار شده

گیپور گل برجسته

پارچه گیپور گل برجسته

پارچه‌های گیپور معمولاً بسیار نرم‌ بوده و به صورت تور‌ مانند هستند و همین مورد آن‌ها را از سایر پارچه‌ها متمایز کرده است. در بعضی از پارچه‌های گیپور، از طراحی‌هایی همچون گل برجسته و سنگ‌دوزی، مروارید ‌دوزی، نیز استفاده می‌شود. پارچه های گیپور گل برجسته ایرانی از نمونه های خارجی درجه یک و دوم ارزان تر است . در حالی که که کیفیت پارچه های گیپور گل برجسته ایرانی با انواع خارجی آن ها برابری می کند.

پارچه گیپور جدید

پارچه گیپور کار شده و ساده

پارچه های کار شده مجلسی پارچه هایی است که خانم ها برای لباس های مجلسی خود استفاده می کنند . معمولا پارچه های کار دست برروی  تور، سیلک، ساتن، مخمل می باشد و لازم به ذکر است که اکثر پارچه های کار شده و ساده وارداتی هستند و پارچه های گیپور کار شده از قیمت بالا تری در بازر به نسبت دیگر پارچه های گیپور ساده برخوردار هستند.

گیپور ساده

پارچه گیپور کار شده

پارچه توری و گیپور

پارچه توری پارچه ای است که اغلب از نخ ابریشم ، نایلون ، پارچه یا الیاف دیگر که قبلاً با دست ساخته می شد و بیشتر و بیشتر در حال حاضر دستگاهی است که الگوهای با لبه های دندانه دار را تشکیل می دهد. توری و گلدوزی از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است. توری یا گلدوزی این پارچه مناسب ترین برای تهیه لباس ، لباس عروسی ، لباس زیر زنانه و لوازم جانبی است و انتخاب گسترده ای از رنگ ها را ارائه می دهد.

مدب پارچه گیپور تور

تفاوت گیپور و دانتل!

دانتل و گیپور هر دو از الیاف ابریشم تهیه می شوند و برای دوخت لباس های ظریف کاربرد بیشتری دارند. عمده مصرف این دو پارچه در دوخت لباس عروس، لباس نامزدی و لباس مجلسی زنانه است.

دانتل نوعی پارچه توری و با اشکال برجسته زیبایی است که بافت ظریفی دارد. دانتل اصل تارهای ابریشم روی زمینه توری بافته می شود. دانتل در سه نوع برجسته، کار شده و کار نشده به فروش می رشد. این پارچه ابریشمی اغلب برای دوخت لباس عروس و نامزدی استفاده می شود. زیبایی و ظرافت دانتل و نقش های برجسته آن خیره کننده است. پارچه دانتل قیمت بالاتری دارد. زمینه ساده و اشکال برجسته مهمترین خصوصیت پارچه دانتل است.

گیپور دارای الیاف ابریشم و پنبه است. این پارچه بدون زمینه توری و به صورت ضخیم تر تولید می شود. برای دوخت لباس های مجلسی می توان از این پارچه استفاده کرد استفاده کرد. این پارچه با آستر در دوخت لباس به کار می رود اغلب طراحان مد و فشن از گیپور برای طراحی لباس های شیک استفاده می کنند. برجسته بودن گل ها بدون زمینه توری خصوصیت بارز  است.

پارچه گیپور مشکی، قرمز، سفید

محبوبیت و پر طرفداری این نوع پارچه باعث شده است اغلب طراحان مد و فشن از گیپور برای طراحی لباس های شیک و مجلسی استفاده کنند. و رنگ مشکی و قرمز و همچنین رنگ سفید آن در بین رنگ های مختلف بیشترین خواهان و بیشترین تنوع را در میان سایر رنگ ها را دارا می باشد.  البته یک مسئله هم وجود دارد در مورد استفاده از پارچه گیپور، بهتر است قسمت هایی از بدن شما که بزرگتر از اندازه معمول است از پارچه های گیپور و طرح دار استفاده نشود، مثلا در قسمت بازو اگر شما بازوهای بزرگی دارید بهتر است از پارچه های گیپور در قسمت بازو استفاده نکنید یا حدالامکان از پارچه های گیپور مشکی با طرح های ریز استفاده کنید.

پارچه گیپور مشکی

 

پارچه گیپور قرمز

 

مدل لباس شب، بلوز و مجلسی گیپور

کدل لباس پارچه گیپور

مدل گیپور صورتی

پارچه گیپور مجلسی

مدب گیپور

گیپور مناسب پیراهن

مدل پارچه گیپور مناسب لباس مهمانی و شب

پارچه گیپور قرمز

پارچه گیپور رنگ نباتی

مدل گیپور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *